
Artistsøknadsportalen for ESNS 2026 er åpen. Musikkonferansen og festivalen feirer sitt 40-årsjubileum, og går av stabelen i Groningen 14.-17. januar 2026.
I perioden 1. mai -1. september 2025 er nye artister velkomne til å søke om å få spille showcase. Søknadsportalen finner du her.
Eurosonic har en imponerende merittliste over nye acts de har hjulpet med å slå igjennom på den internasjonale livemusikkscenen. Showcase-arrangementet har kickstartet den internasjonale karrieren til artister som Girl in Red, Shame, Her, Alma, Roosevelt, Aurora, Dua Lipa, Viagra Boys og mange flere. Dette er både blitt gjort ved å tilby de en scene under Eurosonic, men også ved å støtte dem i etterkant gjennom deres ESNS Exchange Program.
Har du spørsmål om ESNS kontakter du Roza.